• Profil školy

•             Naša Základná umelecká škola leží na Nitrianskej tabuli, ktorá je súčasťou Podunajskej nížiny, vzdialená 16 kilometrov od mesta Nitry. Bola zriadená 1.12.1994 v priestoroch budovy Základnej školy Mojmírovce. Zriaďovateľom ZUŠ Mojmírovce je obec Mojmírovce. V súčasnej dobe prevádzka školy prebieha v samostatnom krídle budovy ZŠ Mojmírovce.

V ZUŠ je organizované prípravné štúdium pre deti od 5 rokov, základné štúdium od 6 rokov a vyššie podľa zamerania, skrátené štúdium a štúdium pre dospelých od 15 rokov prípadne 14 rokov v hudobnom, literárno-dramatickom a výtvarnom odbore.

V našej škole umožňujeme získať umelecké vzdelanie pod odborným vedením profesionálnych pedagógov v  zvolenom odbore a predmete. Absolventov našej školy pripravujeme na ďalšiu umeleckú dráhu účinkovania v profesionálnych súboroch, na prijímacie pohovory stredných a vysokých škôl umeleckého zamerania podľa vlastného výberu. V jednotlivých odboroch vyučujeme predmety :

HUDOBNÝ ODBOR:

Hra na klavíri, hra na keyboarde, hra na gitare, elektrofonickej a basovej gitare, hra na zobcovej flaute, priečnej flaute, hra  na saxofóne, pozaune, klarinete, trúbke, hra na akordeóne, bicích nástrojoch, perkúziach a výuka spevu.

LITERÁRNO-DRAMATICKÝ ODBOR :

Dramatická príprava, dramatika a slovesnosť, pohyb, prednes, práca v súbore.

VÝTVARNÝ ODBOR:

Kresba, maľba, grafika, modelovanie…

Škola ponúka získať uchádzačom o štúdium odborné skúsenosti v nových alternatívnych súborových zoskupeniach, v súborovej hre, v tanečnom orchestri, v komorných zoskupeniach v rámci všetkých oddelení, v rockovej skupine a v súbore bicích nástrojov.

Bc.Rudolf Arpáš, riaditeľ